Zločiny komunismu

Myšlenka komunismu je obecně pokládána za lákavou. Mnohdy se k ní hlásili a stále hlásí i rozumní lidé. Takže kde je s komunismem vlastně problém.

Samotná ideologie komunismu mluví o třídním boji a revoluci, které v sobě implicitně zahrnují násilí k přechodu k jinému režimu. Pak by měl nastat mír a doba spokojenosti a rovnosti. Jenže tady přichází opravdový problém a to, že myšlenka komunismu není pro lidskou rasu realizovatelná. Svět se o tom již mnohokrát přesvědčil a bohužel se pravděpodobně bude přesvědčovat dále. Jeden z nejvýznamnějších ekonomů a sociologů levicového spektra Immanuel Wallerstein se vyjádřil v tom smyslu, že komunismus jako politické zřízení selhal naprosto všude. V každém případě, kdy se dostal takový režim k moci, tak selhal. Pokud je toto schopna říct taková levicová autorita, jakou Wallerstein je, pak bychom si i my ostatní měli uvědomit, že hodně věcí není v pořádku. Problémem komunismu je fakt, že takový režim vždy sklouzne k naprosto autoritářskému zřízení a i přes proklamovanou rovnost jsou si rovni jen ti, kteří bez výhrad souhlasí a jsou si rovni jen mezi sebou a vše řídí „ti“ nahoře. Místo rovnosti pak přichází krveprolití. Místo svobody přichází restrikce. A místo prosperity chudoba a zaostalost.

Ačkoliv se přesná čísla nedají už nikdy určit, tak se počet obětí nacismu odhaduje kolem 40 000 000 lidských životů. To je naprosto nepředstavitelné číslo. Čtyři České republiky vyhlazeny kompletně až do posledního člověka. Propagace nacismu je u nás samozřejmě zakázána a je to trestný čin. Jenže počty obětí komunismu se odhadují v rozmezí od 80 000 000 až ke 100 000 000. Sto milionů lidí zemřelo kvůli tomu, že zde existovalo přesvědčení, že komunismus je dobrá a správná volba. S podivem je, že zatímco nacismus je u nás zakázán, tak komunisté jsou třetí nejsilnější parlamentní stranou. Tento problém je hlavně v mysli lidí. Stále mnoho občanů České republiky věří, že komunismus je ta správná volba. Neznají totiž kontext a pravděpodobně se o něj ani nezajímají. Faktem ovšem zůstává, že co do počtu obětí, je komunismus až dvojnásobně hrůzný co nacismus.

Jak již bylo řečeno, tak komunismus selhal ve všech případech, kdy se stal dominantním politickým zřízením a přes to jej stále zkoušíme a stále se k němu otáčíme.  Naším cílem má být absolutní zavržení této myšlenky a jakékoliv její aplikace. Pokud si představíme lidstvo jako malé dítě a komunismus jako onu známou rozžhavenou plotnu, pak se nám nabízí zajímavá ilustrace. Dítě (potažmo lidstvo) má už ruku propálenou až na kost a stejně znovu jde a znovu přiloží ruku na plotnu, jen aby se opravdu ujistilo, že jej opět spálí. A vždy a znovu bude plotna pálit hrozivě a bezchybně.

Je nemožné si představit 100 000 000 příběhů smrtí. Jenže tím zločiny komunismu a jeho zrůdnost zdaleka nekončí. Ne všechny oběti komunismu zemřeli. Mnozí „jen“ strávili celý život v pracovních táborech, ve vězeních, byli mučeni, podléhali dennímu teroru, sledování, žili v konstantním strachu. Každá ze stamilionů obětí měla svou rodinu, přátelé, kteří truchlili za smrt svých blízkých a přes to je u nás v ČR stále sta tisíce lidí, kteří si říkají, že komunisté jsou záchrana. Můžeme se modlit, aby tento názor zanikl v hlubinách dějin a zůstal jen v učebnicích. Bohužel momentálně tomu tak není a pro to je nutné dělat všechno pro to, aby se dějiny znovu už nikdy neopakovaly. Aspoň ne u nás.

11 Comments

 1. komunisticko stb ZLOČINCI VE STÁTNÍ SPRÁVĚ NA VEDOUCÍCH MÍSTECH V OKRESE KARVINÁ-OSTRAVA,OD ROKU 1997 DO DNEŠNÍHO DNE 2014,BEZTRESTNĚ ROZKRADLI A ZNIČILI MUJ VEŠKERÝ MAJETEK,ŽIVOT,ZDRAVI,DOBROU POVĚST A UVRHLI MNE DO STAVU NOUZE-BEZDOMOVCE.NIKDO NEBYL TRESTNĚ STIHAN JELIKOŽ ČESKOU POLICII ŘIDI PŘISLUŠNICI STB JUSTICI ŘIDI komunisté,proto se nemmužu 18 let domoci svých prav a svobod obćana.MUŽE MI NĚKDO PORADIT NA KOHO SE MUŽU OBRATIT ABY TYTO komunisticko STB ZLOČINCE ODSTRANIL S LIDSKÉ SPOLEČNOSTI.DĚKUJI.FABER FRANTIŠEK,VĚŘŇOVICE komunistické getto OKRES KARVINÁ-OSTRAVA.

  • Omyl komunisté jen v Rusku zavraždili 120 000 000 z celkového počtu Rusů 199 999 999. Ten jeden potom doplnil stavy Rusů na dnešních 125 000 000 poctivou souloží do 5 do rána den co den dlouhých 70 let. Holky do pravé ruky kluky do levé ruky. Bůh stůj při mě. Nacisté nezavraždili 40 000 000 lidí , ale jen 300 v ČR a potom pár židů , kteří byli plynatí . Rusáci nebyli v té době lidi , ale poloopice a tak je vlastně wehrmacht a potom SS Waffen lovili na mysliveckou povolenku , kterou jim dal Adolf Hitler. Jen u nás komunisté popravili 250 000 000 lidí v 50. letech a nikomu z nich se nic nestalo.

   • čoveče, vy tady házíte miliony, že se vůbec divím, že to Rusko ještě existuje, když je skoro všechny podle vás vyvraždil Stalin a jiní bolševici

 2. OBČANE BDĚTE,kdo vraždi nevinné děti-inteligenci-bezbranné starce,NENI ČLOVĚK ANI ČLOVĚK NIKDY NEBYL ANI NEBUDE.JE TO JENOM ZDEGENEROVANÁ A ZDIVOČELÁ A HLADOVÁ ZVĚŘ.DĚKUJI.FABER FRANTIŠEK.OKRES KARVINÁ-OSTRAVA,komunistický koncentrační tábor,getto ve kterém komunisticko stb zločinci beztrestně ničí občanum majetky,život,zdravi,dobrou pověst,NELZE SE DOMOCI SVÝCH PRÁV A SVOBOD ČLOVĚKA.

 3. Přistěhovalci do Severní Ameriky komunisté nebyli. Přesto mají na vědomí milióny Indiánů, právoplatných obyvatel.

 4. Tak nevím, jak si vysvětlit drobný rozpor mezi tvrzením „komunismus jako politické zřízení selhal naprosto všude“ a tím, že největší a nejúspěšnější ekonomikou na světě se stala Čína. Trochu se bojím, že autor se ve svém hlubokém přesvědčení nenechá jen tak obalamutit nějakými fakty.

  • Opravdu si myslíte, že Čína se vypracovala díky komunismu? Pod rouškou komunistické ideologie je tvrdý kapitalismus. Z komunismu v Číně opravdu mnoho není.

   • 17.3.2015
    Richard Wiener

    Tak nevím, jak si vysvětlit drobný rozpor mezi tvrzením „komunismus jako politické zřízení selhal naprosto všude“ a tím, že největší a nejúspěšnější ekonomikou na světě se stala Čína. Trochu se bojím, že autor se ve svém hlubokém přesvědčení nenechá jen tak obalamutit nějakými fakty.
    Milý pane, Čína není zrovna dobrý příklad. Je vám známo, že tam 800 miliónů lidí žije pod hranicí bídy. Pracují v nelidských podmínkách za hrstku rýže a když se jim něco nelíbí, tak jdou ke zdi. Tak takový komunismus nikdo nechce.

  • Politické zřízení Číny je komunistické, resp. socialistické, ale její ekonomika je kapitalistická. Vy se zřejmě fakty taky jen tak obalamutit nedáte.

 5. Zajímavý článek. A logicky se nabízí i otázka co třeba takové církve, kolik lidí zavraždili křížáci a jim podobná sebranka ve jménu něčeho co nikdo nikdy ani neviděl? (Ostatní náboženství samozřejmě ve vraždění nevěřících psů nezůstávají pozadu). V porovnání s inkvizicí nebo IS byl Stalin jen mrzutý skautský vedoucí. Nebylo by tedy „užitečnější“ zakázat náboženství?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *