0

Západní kudla v zádech Izraele

Česká republika dlouhodobě vystupuje jako spojenec Izraele. Díky bohu, alespoň v tomto jsme konzistentní. Bohužel mnoho západních států vystupuje také jako spojenec Izraele, ale chová se zcela opačně.

Dne 23. 12. 2016 schválila Rada bezpečnosti OSN rezoluci číslo 2334, která požaduje zastavení jakékoliv Izraelské výstavby na Západním břehu Jordánu. Pro volili státy jako Nový Zéland, Amerika se zdržela a nepoužila právo veta.

Stručně shrnu, proč je takové rezoluce zcela na úrovni Mnichovské dohody.

Iluzorní představa palestinského státu

Cokoliv jako samostatný palestinský stát nemůže existovat už jenom z geografického hlediska. Dvě oddělená území výhradně závislá na Izraeli nemůžou fungovat jako plnohodnotný stát. S tím souvisí další bod.

Nejde o samostatný stát, ale o zničení Izraele

Izrael pod mezinárodním tlakem vyklidil Gazu v roce 2005. Jak to, že po tom, co odešli nenávidění Izraelci se z Gazy nestala prosperující palestina? Místo toho se Gaza proměnila v jedno velké obydlené odpaliště raket. Opravdu chce OSN toto udělat i z mnohonásobně většího Západního břehu? Bohužel vývoj Gazy ukazuje, že vlastní palestinský stát je jen zástupný důvod. Ten pravý cíl je rozložení a zničení Izraele.

Izrael se nemůže vzdát svého území

Jakýkoliv premiér, který by přijal požadavky rezoluce, by naprosto zásadně ohrozil samotnou existenci státu Izrael a životy vlastních lidí. Celá rezoluce až děsivě nápadně připomíná Mnichov. Izrael naštěstí není v pozici, kdy by se musel podřídit.

Izrael nezačíná války

Izrael vybojoval řadu válek, kolik z nich začal? Žádnou. Vždy byla iniciativa na okolních Arabských zemích nebo hnutích. Je nechutné, že OSN trestá stát, který se opakovaně jen bránil agresi, zatímco původní agresoři jsou hájeni a ospravedlňováni.

Realita v Izraeli

V Izraeli žije velké množství Arabů. Mají vlastní vesnice a žijí s Židy i s ostatními etniky v míru. Tito Arabové mají přístup na univerzity, ke zdravotnictví, mohou čerpat z řady sociálních programů, nemusejí sloužit v armádě. Izrael se stará o své občany, ať už to jsou Židé nebo Arabové.

Ostudná rezoluce

Bohužel Izrael nemůže reagovat jinak. Je smutné, že západní svět, dává přednost arabským státům, které nelze označit za demokratické, ve kterých jsou lidská práva neznámý pojem a často přímo podporují terorismus.

Ještě se doporučuji podívat na samotnou rezoluci a zkusit si zaměnit „Israel“ za „New Zealand“ a „palestinian“ za „maori“. Vsadím se, že pro takovou rezoluci by Nový Zéland nehlasoval.

Hlas rozumu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *