2

Politruk na radnici nepatří

Politruk je významnou politickou figurou, která hrála zásadní roli ve vojenských složkách, kdy dohlížela na to, zda vojáci dostatečně udržují „přikázání“ režimu. Takový člověk například na hranicích dohlížel na to, aby byli lidé, pokoušející se je překročit, postříleni. Takovýto člověk dnes ve veřejných funkcích nemá, co dělat. Nejen že se hluboce provinili proti celému národu, ale hlavně to dokazuje, že jako morální autority jdou tím nejhorším příkladem. Problém ovšem je, že v české hospodské kultuře se možná nadává na to, jak to, že tam takový člověk je, ale už se obvykle nic nedělá. Morálně bohužel toto mnoho lidí schvaluje, ačkoliv je to dáno primárně nevědomostí, i tak je tento čin pouze důkazem toho, že lidé jsou dnes v České republice poměrně benevolentní k morálním hodnotám. Zde máme jasno. Ačkoliv je korupce odsouzeníhodná, nelze ji srovnávat s tím, že někdo nařizoval střílet do vlastních lidí, do spoluobčanů.

Hlas rozumu

2 Comments

  1. Dobrý den! Souhlasím se zněním článku, že lidé kteří pomáhali jakýkoliv způsobem komunistům nepatří do veřejného života. Kdyby byl jakkoliv schopný. Jednou selhal a byl proti vlastním lidem nemá tam co dělat.

    • a Nač potřebujeme chránit vzdušný prostor ?Pokud zrušíme armádu, ušetříme obrovské peníze. Pokud by nás totiž někdo napadl, tak nás přijdou ochránit: 1. Němci (a jiní), protože zde mají solární elektrárny. 2. Holanďané a Dáni, protože zde mají půdu. 3. Francouzi, Němci a Korejci, protože zde mají automobilky a jiné továrny. 4. Američané, protože zde mají ocelárny. 5. Rusové, protože zde mají Karlovy Vary. 6. Rakušané, protože zde mají smetiště. 7. Vietnamci, protože zde mají obchody a tržiště. 8. Číňané, protože zde mají nejlepší zákazníky. No, řekněte – dovolí si někdo z nich, aby přišel o takovou super kolonii?!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *