27

Konec trpělivosti s ruskou agresí

Sestřelení civilního letounu Malasijských aerolinií je ničím neospravedlnitelný čin. S největší pravděpodobností za ním stojí proruští povstalci. Nezáleží na tom, zda sestřelili letadlo úmyslně nebo kvůli svojí neschopnosti. Za masovou vraždu bezmála 300 civilistů musejí nést odpovědnost a být potrestání. Odpovědnost ale musí nést i Rusko. Bez dlouhodobé podpory Ruska, by separatisté neměli ani zbraně ani personál k jejich ovládání, které mají dostatečný výkon k sestřelení letadla letícího v desetikilometrové výšce.

Rusko je nepřítel

Politici a vládnoucí elity Evropské Unie by se konečně měli změnit náhled na Rusko. Už to není partner, jak jej v minulosti rádi označovali. Rusko je nepřítel. Nepřítel hodnot, které vyznáváme, nepřítel naší svrchovanosti a nepřítel naší svobody. Chování Ruska za poslední půl rok neobsahuje ani náznak snahy být důvěryhodným partnerem. Provokace, lži a vyhrožování silou, to jsou současné nástroje ruské zahraniční politiky. Pokud budou politici, kteří nás zastupují, liknaví a nedůslední v reakcích na ruské agresivní chování, můžeme se dostat do bodu, kdy už bude pozdě.

Proto je nutné spravedlivě potrestat přímé viníky masové vraždy cestujících civilního letounu. Stejně důležité je ale změnit přístup k Rusku a srazit ho na kolena. Silné a rozpínavé Rusko vždy bylo a stále je hrozba.

Hlas rozumu

27 Comments

 1. Vy jste dobře sjetí jak tohle vůbec někdo může napsat? Vůbec není prokázáno že někdo zásobuje separatisty a i kdyby tak je to jen dobře bojují za svoje životy.

  • Není třeba hladat nějaké důkazy, stačí si jen uvědomit, odkud berou i jenom tu munici. Přece logicky, když tedy je Putin nezásobuje, tak by přece už dávno tu munici museli vystřílet, ne? Já porád čekám, kdy jim tedy dojde munice a vono furt nic. Ty jejich ruský konvoje jim tu munici vozí, stačí si připomenout, že pouze jednou ukrajinským pohraničníkům umožnili ten konvoj prohlédnout, a kolik jich už bylo? Tak tedy ptám se – odkud berou i jenom tu munici, hm? To si ji jako cucaj z prstu či někde sami vyrábí?

   • A proč asi tak jsou ty jejich Republiky, ty paskvily, nikým neuznané, vytvořené v rozporu s Ukrajinskou ústavou, přilepené k hranicím Ruska? Aby je mohl Putin zásobovat. Pokud totiž není nějaký samostatný útvar uvnitř nějakého státu uznán regulérním parlamentem toho kterého státu, nic z toho neplatí a původní stav nadále trvá.

    • A nějaké proruské referendum, které si tam uspořádali separatisti, není žádný státotvorný dokument, leč pouze a jenom vyjádření lidí, nic jiného.

    • A když tedy není pochyb o tom, odkud berou tu munici, se kterou střílí do vlastních lidí, je to klasická vlastizrada. Tudíž se po skončení toho všeho můžou dočkat i doživotí.

     • A v ůbec – jak to dopadlo s tou Ruskou ženou, co ji obvinili z vlastizrady jen za to, že varovala Ukrajince před vojenským vpádem? To by přece sami přiznali, že je tam Putin posílá, ne? Jak to tedy dopadlo ? Museli ji potichoučku pustit.

   • Podívej se, kolik munice bylo ve skladu ve Vrběticích. Z toho by na Zlínksu mohli separatisté válčit roky…

  • Davide, emigruj do KLDR dokud muzes chodit, ver mi ze zlo bude uz brzy potrestano.

 2. Vážení,
  to co píšete, je bohužel demagogie a absolutní nesmysl. Stejně jako dnes Rusko a kdysi Sovětský svaz tak i nepřetržitě USA a západní Evropa jsou představiteli násilí a slepé demokracie. Už dávno by ve svých zemích měli klid a mír což není. A to letadlo sestřelil kanadský žoldák, nikoliv Rusové.

  • Mas tak trochu pravdu, ale na zapade to muzes menit rozumem, kdezto na vychode uznavaji pouze zbrane. Je to dano vyspelosti a inteligenci cloveka. Jinak USA a Rusko jsou jedno a to same (nevzdelanost, zajmy, hra na terrorizmus, stude nou valku, atd.) Vseobecne se lisime pouze dobrem a zlem, ktere koname, prosazujeme ci obhajujeme. Bez dobra neni zlo a naopak, je to pravidlo vsehomira, ale pravda je jen jedna a ta je jazyckem na pomyslne vaze. Nevim jestli rozumis co tim chci rict, ale verim ze pochopis. Bud to bude hned nebo az prijde tva chvile. Doporucuji premyslet ne usuzovat a soudit. Pac ani nami vymysleny buh nevi jak to doopravdy vsechno je. Podle me je dulezite aby netrpeli zadne bytosti bezduvodne. To je cista a jedina pravda.

 3. Vážení,
  dovoluji si poznamenat, že národ, který nezná svoji historii si ji musí prožít znovu. Toto platí i pro celou Evropu. Dnešní vyvíjená aktivita Ruska a prezidenta Putina mi reálně připomíná činnost Německa a Hitlera po roce 1934. EU pak lze přirovnat k činnosti zbytku Evropy v tomto období. Tragédie epísmentu se nesmí znovu opalovat. Je skandální, že česká vládní politika nemá sebereflexi z rozbití Československa a odmítla dát Ukrajině zbraně na svojí obranu.
  Jestliže chceme skutečně ukončit tuto krizi je nutné uvalit na Rusko skutečné sankce, které v případě že neumravní Rusko a Putina bude následovat vyhlášením války Rusku ze strany NATO.
  Kdyby Francie vpadla do Německa v třicátých letech poté co Hitlerovo Německo začalo porušovat mírovou smlouvu uzavřenou po 1. světové válce nemuselo dojít k 2. světové válce.
  Rád bych podepsal jakoukoliv výzvu ve smyslu svých výše uvedených slov k ovlivnění politiky EU a ČR. Evropa se přeci nemůže stále spoléhat na USA, že vše za nás vyřídí. Dělejme prosím skutečnou světovou politiku a nekrčme se v koutku. Nuťme politiky aby se z nich stali státníci jako byl Sir Winston Leonard Spencer-Churchill.- zachránce evropské demokracie.
  Děkuji

  • Že se ty ignorante za svou hloupost a vymytý mozek nestydíš? – Jo – vlastně nemůžeš, protože – čím bys na tento fakt přišel?

   • Vážený pane, vzhledem k tomu, že jste během posledních dní zaspamoval celý web nenávistnými výkřiky a hloupými vulgarismy bez jediného argumentu, nebudu toto chování zde tolerovat. Máte-li potřebu urážet ostatní diskutující, běžte jinam, tady pro vás není místo. Děkuji

    • Aha – vaše bojové výkřiky a jednoznačné obviňování Ruska a srážení ho na kolena je tedy v pořádku? Víte, o čem vlastně hovoříte a víte, jaké nebezpečí z fanatických výplodů podobných jedinců může pro ČR vzniknout? Opravdu vám je jedno, že vyšetřující komise havárie letadla na pokyn EU a Bílého domu mají zakázáno pokračovat a cokoliv publikovat? Je to obvyklé? Kdepak – je to ojedinělé. Z logiky věcí vyplývá fakt, že se něco nepodařilo a zpackali to Ukrajinci. Umím si totiž představit co by se dělo, kdyby byl jednoznačně prokázán BUK. Bohudík, spoustu indicií směřuje k faktu, že letadlo bylo sestřeleno ze vzduchu.
     USA potřebuje válku a vy to podporujete, proto jste obyčejným válečným štváčem a mělo by na vás být podáno trestní oznámení za podvracení republiky a ohrožení bezpečnosti státu. Napsalo se v tomto článku: „Rusko je nepřítel naší svrchovanosti a nepřítel naší svobody“ – Může mi někdo zodpovědně vysvětlit, čím ho ohrožuje Rusko, čím omezuje naši svrchovanost, když jsme vazalem EU a USA a v čem omezuje naši svobodu, když s naší zemí nehraničí a nic po nás nechce? Neodpovíte, protože nic takového se neděje. Proto mé reakce budou ostré, nesmiřitelné a třeba i vulgární, protože ignorantství, nenávist a plození zla si nic jiného nezaslouží než odsouzení. Tyto webové stránky budu nadále pranýřovat na všech dostupných serverech.

    • Koukám, že i tady je to zaplevelený bolševníkem. Strašně agresivní druh. Přeju hodně úspěchů a trpělivosti.

  • Jo, už starej dobrej Winston říkával, že potlačení bolševismu při jeho zrodu by bývalo nesmírným požehnáním pro lidstvo. A měl pravdu 100 milionů obětí to jenom dokazuje.

 4. Pouze neskutečný hlupák a totální hňup vidí vinu separatistů na sestřelení Boeingu na Ukrajinou. kdyby tomu tak bylo, už by šmejdi z Kyjeva a Bílého Domu řvali a ryčeli do celého světa. Éro sestřelili Ukrajinci na příkaz CIA a mělo spadnout na ruské území. A pouze pitomé sebevražedné hovado může uvažovat o vyhlašování války Rusku. Pisatel by zasloužil jestli ne pár facek, tak alespoň obvinění z vlastizrady a ohrožování bezpečnosti ČR. Zavřít smrada až zčerná.

   • Máte důkaz, že to spáchali separatisti? Máte důkaz, že to byl BUK nebo raketa jiného typu? Co průstřely po leteckém kanónu? Máte důkaz, že to inscenovalo Rusko? Každý kriminalista vám položí ihned první otázku: Kdo z tohoto zločinu měl mít prospěch? Jediná věc je jasná – není to první oběť stovek lidí ve scénářích CIA.

 5. hanic- jste ubohý bolševický hovado co mele neustále pitomosti o CIA, USA, atd.
  vaše argumentace je nulová ale nenávist a agresivita veliká …. chtěl bych tě někdy soudruhu potkat pak by to byla férovka !!!

  • Já bych raději Vás nepotkával, opět bych čelil podmínce za ublížení na zdraví. Tak se raději držte diskuse. Je to pro Vás zdravější…

   • Spojte se s davidem a dalsimi soudruhy a emigrujte do KLDR, my se tady bez vas obejdeme a jeste se vam slozime na cestu prvni tridou, pokud tam teda neco leti. Ikdyz si ted uvedomuji, ze by to nebylo fer vuci tamnimu obyvatelstvu, ktere uz tak strasne trpi. Jinak tu podmiku jsi mel soudruhu nejspis proto, ze jsi dusevni chudak. Osobne bych te nemusel bit, stacilo by mi te poznat (vizualne) a vesmir uz by se o tebe drive nebo pozdeji postaral, vlastne uz se tak deje, ver mi. Je mi te vlastne lito, ze jsi tak ubohe jelito.

 6. Ruská agrese – Co tak vystrašilo americké námořníky 12.4.2014 ?
  Navíc, podle polooficiální informace po tom incidentu podalo 27 členů USA posádky žádost o uvolnění nebo oznámilo úmysl opustit loď s odůvodněním, že „se nechystají riskovat vlastní život“. Nepřímo to potvrzují slova prohlášení Pentagonu. http://jdem.cz/bayrz7 Anglicky http://jdem.cz/bays65

 7. Parta pomatenců si hraje na bojovníky proti komunistům a přitom štěkají na Rusko, které v současné podobě nemá s komunismem nic společného a není naším nepřítelem ani v nejmenším. Jste TRAPNÍ. Kdo ještě v roce 1970 bojoval proti nacismu? A vy? 25 let po sametovém předání moci a podniků děláte divadlo boje proti komunismu? Přiznejte barvu, jste asi placení propagandisté. Placení naším skutečným nepřítelem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *