Marta Semelová

Marta Semelová. Jistě Vám bude její jméno minimálně povědomé. V únoru roku 2014 se proslavila svými výroky, kdy mimo jiné bagatelizovala zinscenované procesy z 50. let. O Miladě Horákové řekla v televizním Hyde parku toto: “ Dost pochybuju o tom, že to byla vynucená přiznání.“. Historikové jsou při tom naprosto jednotní a je prokázáno, že doznání byla vynucená třeba i mučením. Pokud je poslanec České republiky schopen dnes pronést takovéto lži, jak daleko je od toho, kdy by byli schopni tyto lži použít v nových procesech.

Další z výroků Marty Semelové se pak opírá svorně do všech obětí komunistického teroru, když tvrdí:“ Když sleduju, kdo všechno byl údajně obětí režimu, tak to je pomalu víc lidí, než má tato země obyvatel. Ta čísla jsou značně nadsazená.“. Je děsivé, že existují stále lidé, kteří znevažují oběti komunistického útlaku. Je děsivější, že takovíto lidé drží kormidla moci a zastávají tu nejdůležitější pozici ve státě. A nejděsivější na tom je fakt, že většinová společnost se možná pozastaví, ale vlastně to tolik nevadí. Všechno se to stalo totiž „už dávno“, takže nemá smysl se tím tolik zabývat. A to je ta největší chyba. Protože historie se často opakuje a největším pomocníkem zla je obecná apatie. Jenže ačkoliv se to zdá vzdálené, tak je to doba jednoho lidského života. A to není tak dlouho. Za tu dobu jsme se nestali ani moudřejšími ani chytřejšími. A tolerance takto odporných výroků to dokládá. Před 64 lety zemřela Milada Horáková proto, že se snažila pomáhat národu a lidem, kteří to potřebovali. Dělala to s nejlepším vědomím a odměnou ji za to byla justiční vražda a dav lidí, kteří nadšením skákaly, když zemřela.

Dnes je Marta Semelová význačnou osobností České republiky, protože ji zvolili stále zaslepení lidé, kteří se neohlížejí na to, kolik mrtvých za sebou komunisté nechali, ale jde jim hlavně o jejich prospěch, o to, co jim komunisté mohou dát ( a dávají jen to, co seberou jiným).

Z dnešního hlediska je Marta Semelová zavrženíhodná a odporná bytost. I přes to se těší velké oblibě mezi komunisty. To je jasný důkaz toho, jak málo se komunisté mění a budou to přesně lidé, jako je Semelová, kteří při první možnosti budou znovu podporovat teror a vraždění. Pokud tomu nezabrání normální lidé. Proto je tak důležité si uvědomit, co pro nás předchozí generace museli obětovat a nikdy nesmíme tyto oběti znevažovat. Marta Semelová do nich ráda kope, mohli bychom doufat, že jí to neprojde, ale daleko důležitější je se do toho aktivně zapojit.

Komunisté argumentovali tím, že Marta Semelová patří k radikálnímu stalinistickému křídlu, které má v KSČM mnoho příznivců.  Vzhledem k tomu, že nebyla za výroky vyhozena ze strany, je jasné, že komunisté tyto myšlenky tolerují bez problému a že jich je mnohem více než jednotlivec. Komunisté tak přiznali, že mezi nimi existuje silné křídlo, které se v budoucnu klidně může stát dominantní silou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *