Komunisté ve veřejných funkcích

Ačkoliv se to zdá nemožné a neuvěřitelné, tak je dnes mnoho veřejných funkcí obsazováno komunisty, kteří se dokonce hlásí k radikální odnoži v rámci KSČM. V této části se budeme zabývat tím, jak je možné, že komunisté i přes svoje zločiny jsou stále ve vrcholných pozicích moci.

Předně je nutné si uvědomit, že komunisté každé volby dosahují poměrně vysokých počtů odevzdaných hlasů. Tato čísla se pohybují mezi 10-15% odevzdaných hlasů. U této skupiny je bohužel problém, že se nikdy nezajímali o objektivní informace, které usvědčují komunisty ze stovek milionů zničených životů. Bohužel levný chleba je lákavý. Tato skupina je převážně tvořena staršími lidmi. Za komunistů byli mladší a jejich vzpomínky jsou proto zkreslené a nahlíží tak na minulost poněkud nekriticky. Navíc pokud jste se bezpodmínečně podřídili režimu, přestali přemýšlet a neměli ambice být aspoň trochu svobodný, tak jste mohl být šťastný. Ve chvíli, kdy si ovšem někdo troufl nesouhlasit, tak šel do vězení v lepším případě. V horším rovnou na popraviště. Myšlení a svoboda jsou totiž komunismu naprosto cizí. Existuje zde tedy skupina lidí, která bude komunisty volit do konce svých životů. To je hlavní důvod, proč jsou komunisté ve veřejných funkcích tolerováni. Je to právě tento občanský zájem. Na tento fenomén mají také velký vliv média. V dnešním světě svobodná média mohou informovat o všem. Zaměřují se bohužel primárně na špatné zprávy, což vytváří obraz světa, který je zlý a špatný. Ne, že za komunistů by byl lepší. To v žádném případě a právě opak je pravdou. Ale komunistická média nikdy nedopustila kritiku. Proto se člověk nedočetl o politických chybách, o kriminalitě a ekonomické nestabilitě. Lidé se dozvídali pouze o úspěších. Vše bylo tak nějak jednodušší. Člověk neměl odpovědnost za vlastní život. Stačilo jen sedět a konzumovat.

Snad ještě horší než zájem komunistických voličů je nezájem většinové populace. Zatímco dnes se masivně kritizují zajeté politické strany pro korupci a neschopnost, vzniká porovnání s předchozím režimem. Je zde ovšem velké ALE! Toto srovnání je opět nesmyslné. Pokles HDP není možno srovnávat se s tisíci mrtvých, kteří mají na svědomí „naši“ čeští komunisté.  Bohužel je to právě toto morální v vakuum, které umožňuje komunistům opět dobývat revolucí ztracené pozice. Je v pravdě prosté, co je horší. Když si dáte na jednu misku vah demokratické režimy a na druhou komunistické, zjistíte, že počty obětí a zničených životů se výrazně liší.

Dnes zde existuje poměrně silný dojem, že žijeme v chudobě. Po finanční krizi se ukázalo, že kapitalistický systém nemusí být tak stabilní, jak všichni čekali. To přináší do lidského vnímání nejistotu, která se pak promítá do volebních preferencí, ale i do hodnocení dnešního stavu společnosti. Média na nás dnes chrlí jednu zprávu za druhou o tom, jak špatně se nám dnes žije, ale nic z toho není uvedeno do celosvětových kontextů, kdy 6 miliard lidí žije v horších podmínkách, než které zažíváme mi. Neschopnost objektivního pohledu na věc pak relativizuje i komunistické zločiny. To je ovšem tragická chyba, protože na takové zločiny se nesmí zapomenout a už vůbec není možné je nějak zušlechtit. Jejich cílem totiž nikdy nebyla lepší společnost, ale byla to mocichtivost zrůd u moci, které nechtěli nechat podvratné živly, aby podporovali společnost v myšlení a vlastních názorech. To, že dnes někdo říká, jak bylo dobře, je vždy nutno postavit do kontextu, jak se má Milada Horáková a její nenarozené dítě. Jaké asi byly její poslední myšlenky, když ji popravovali. Nesmíme zapomínat a nesmíme vše vytrhávat z kontextů.

3 Comments

  1. Nedělejte prosím Vás z lidí blbečky, pokud chcete něco objektivně posuzovat měl by jste s tím nejdříve začít. Na Vašem článku nic objektivního nevidím jen házení hnoje (ačkoliv je pravda že toho hnoje si komunismus vyprodukoval opravdu hodně) ono né všechno bylo tak černé jak to líčíte. A za těch 50 let tohoto experimentu vyrostly 2 generace, které nežily nedůstojně, vychovali děti, vystudovali, a měli kde bydlet a co jíst (bez obav co jím, protože dnes je to fakt síla co Vám do jídla namíchají aby na Vás vydělali). Ale spíše jde asi o smysl života, dříve to bylo jiné než dnes dle mého prožitého názoru šlo více o rodinu a komunitu než dnes, dnes se spíše setkáváme s individualismem a honbou především za penězi bo bez nich nepřežijete. Třeba potraviny jsou drahé jako prase tam vidím zhoršení obrovské zvláště pak pro chudší rodiny ty tím trpí asi nejvíce, zdravotnictví utrpělo rovněž a o důchodech radši nemluvím protože v tomto ohledu se budoucí generace nemají na co těšit. Ono by se dalo srovnávat do nekonečna co je fajn co ne. Ale z mého pohledu to není tak černobíle jak to vidíte Vy protože Váš pohled je velice jednoduchý a vynechává mnoho důležitých věcí, asi naschvál protože pak by Vaše představa nebyla tak ideální. Život je bohužel složitější a myslím že jsme jednu příšeru vyměnily za druhou. Ale nebojte komunisty jsme nevolil a ani nebudu, ale chápu proč je někteří lidé volí a není to proto že by to byly líní voly a že by důchodce nebyl schopen posoudit stav dříve a dnes, to určitě ne. Ono možná kdyby jste byl důchodce dnes třeba by jste to viděl jinak když by jste musel volit mezi tím zda si koupíte léky nebo jídlo a věřte že těch důchodců co tenhle problém řeší je spoustu a také těch co jsou v exekuci což je vražda protože ten člověk už nemá absolutně žádnou šanci to vyřešit pokud je sám nebo mu příbuzní nepomohou.

    • Alespoň po dlouhé době jeden rozumný postoj k hloupostem nějakého nedospělého a zmagořeného pisálka. Když jsem četl jeho článek, bylo mi smutno ne z obsahu, ale z faktu, že takhle uvažuje mladý člověk. Napumpován hysterií, polopravdami, lží a frustrací. Takový člověk je budoucností této země? Tak Bůh s námi !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *