2

Další kapitulace Západu

V Minsku bylo dohodnuto příměří 12.2.2015. Ještě týden po uzavření příměří povstalci aktivně útočili na Delbaceve. Celé porušení příměří ospravedlňovali tím, že Delbaceve není na frontové linii. Co dělali západní představitelé? Nic. Povstalci Delbaceve dobyli. Dostali, co chtěli.

Výlet Angely Merkelové a Froncoise Hollanda byl až neskutečně podobný Mnichovu 1938. Oba představitelé EU jeli do Minsku zachraňovat mír. Když bylo dohodnuto příměří, poplácali se po zádech a tím to skončilo. Že jedna strana příměří nedodržuje? To je drobnost. Že pozorovatelům OBSE jsou opakovaně neumožňovány kontroly i takových věcí jako je mouka z ruského „humanitárního“ konvoje, také evidentně nikomu nevadí. Že se v povstaleckých jednotkách z ničeho nic opakovaně objevují zbraně, které má ve výzbroji jen ruská armáda? Všichni dělají, že to nevidí. Hlavně, že je na Ukrajině chvíli klid.

Angela Merkelová s Francoise Hollandem po vzoru Chamberlaina s Daladierem prodali Donbas Rusku za mlhavý příslib míru. 

Přečtete-li si Minské dohody, je na první pohled vidět, že už v den sepsání to byl pouze cár papíru. Všem aktérům musí být jasné, že Ukrajina již nikdy nebude kontrolovat původní hranice s Ruskem.

Místo to toho, abychom jako Evropská Unie stáli za Ukrajinou a dali Rusku jasné znamení, že nemůže beztrestně zabírat části jiných suverénních států, snažíme se z další naší kapitulace dělat vítězství. Minské dohody nejsou žádné vítězství, pouze jsme Rusku dokázali, že mu nedokážeme odporovat.

Co bude příště, až začnou vznikat „Východolitevská republika, Východoestonská republika, nebo Východní Lotyšsko“? Zradíme naše spojence ve jménu zachování evropského míru? I když jen iluzorního? 

Hlas rozumu

2 Comments

  1. Toto jen dokazuje, jak musíme i my v ČR podporovat jednotnou a nekompromisní pozici vůči Rusku – a aktivně nutit naše politiky, aby dělali totéž. Rusko nadále dokazuje, že je agresor, se kterým se ani nedá důvěryhodně vyjednávat. Rusko navíc opakovaně ukázalo jak je schopné vydírat ostatní státy čímkoli může, mj. dodávkami strategických surovin. I proto bychom se měli resolutně postavit proti pokusům jakkoli prodlužovat naši závislost na Rusku v jakékoli oblasti. Neuvěřitelný pokus jak dále prodlužovat naši závislost na dodávkách jaderného paliva z Ruska je snaha zakomponovat do našeho Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky podmínku výroby jaderného palivy na území ČR – podmínka, která by hrála jednoznačně do rukou Rusů, kteří by byly jako jediní ochotni takovou fabriku v ČR vystavět, protože západní společnosti již mají továrny v jiných státech Unie.

  2. Dobrý den. Za komunistů jsem byl proti komunistický živel a na vojně mě chtěli i za postoj proti ním zavřít ale protože jsem z dělnického původu nezavřely. Ale řeknu Vám že dnes se za to velice stidím co se děje dnes to ani komunicté ne vymyslely. Já jsem měl za komunistů dobře peněžně co dnes se nedá říct. Jinak se nic nezměnilo a jetu větší bordel než byl.Jediné že můžem jet do zahraničí,ale stejně na to nemám. Co bylo za komunistů je i dnes stejní lidi ale jiný názvy stran. Jak je to ten vor o hitlerovi ten pozdrav se babičko neřiká ano pozdrav ne ale člověk je stejní. Sten

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *